הסכם שלום בית

כל אחד מהצדדים יכול להגיש בקשה ל"שלום בית", בין כתביעה נפרדת ובין כהגנה לתביעת גירושין.

לעיתים הבקשה ל"שלום בית" מוגשת כטקטיקה ולעיתים מתוך אמונה ותקווה אמיתית לשלום בית בין בני הזוג.

חשוב לדעת כי במסגרת תביעת שלום הבית יכולה האישה לעתור בפני בית הדין הרבני לקבל מדור ספציפי, דהיינו כי היא תמשיך ותתגורר בדירה הספציפית של הצדדים עד לסיום ההליך של הגירושין / שלום בית. בקשה מסוג של "מדור ספציפי" יכולה להיות מוגשת אך ורק בבית הדין הרבני.

לעומת זאת, חוק שיפוט בענייני התרת נישואין (מקרים מיוחדים) תשכ"ט – 1969 כאשר מדובר על נישואים אזרחיים של "בני זוג מעורבים" קרי בני הזוג אינם משתייכים לאותה דת או כשאחד מבני הזוג "חסר דת" או שבני הזוג אינם יהודיים אבל אינם בני אותה דת (נניח נוצרי ומולמית) – מגישים בקשה שנקרא "התרת נשואין".

הבקשה מסוג "התרת נישואין" יכולה להיות מוגשת בהסכמה או שלא בהסכמה, כאשר התוצאה הסופית שלה היא "גירושין".

את הבקשה להתרת נישואין מגישים לבית משפט לענייני משפחה אשר מורה לבית הדין הרלוונטי, שאליו אמורים להשתייך הצדדים למיטב הבנתו, להעביר אליו חוות דעת. לאחר קבלת חוות הדעת קובע בית המשפח לענייני משפחה היכן על הצדדים לנהל את ענייני הגירושין שלהם.

על מנת למנוע סרבול, בלבול, ומשיכת הליכים, חשוב כי את הבקשה להתרת נישואין יערוך עו"ד מיומן ומנוסה. ניסיון יכול לא רק לפתור בעיות אלא במקרים מסויימים אף לפתור את הצדדים מהתייצבות בבית המשפט כך ש"פסק הדין לגירושין" יישלח לצדדים מבלי שהצדדים יפסידו אפילו יום עבודה אחד.

חשוב לדעת, כי משרדנו מעניק שירותים לבני כל הדתות ובקיא בהלכות השונות.