חלוקת אופציות בגירושין

חלוקת אופציות היא דרך לחלוקת רכוש זוגי בגירושין. הפצת אופציות היא תהליך שיש לו שלבים שונים. השלב הראשון הוא להחליט איזה רכוש יהיה רכוש הנישואין ואיזה רכוש נפרד. השלב השני הוא להחליט כמה מכל סוג רכוש יעבור לכל אחד מבני הזוג. השלב השלישי הוא לקבוע למי יש זכות לממש אופציות על איזה סוג נכס. חלוקת אופציות בגירושין יכולה להיעשות בהסכמה או כברירת מחדל, תלוי כמה זמן ומאמץ נדרשים בכדי להגיע להסכמה.

סוגי הגירושין וכיצד כל גורם משתלב בחלוקה

ישנם סוגים שונים של גירושין, שלכל אחד יש מערכת כללים משלו. הסכם הפירוד מתווה את חלוקת הרכוש מבלי לעבור הליך משפט ארוך. הסוג השני הוא פסק דין לגירושין הניתן על ידי בית משפט כשאחד מבני הזוג מגיש תביעת גירושין ובן הזוג השני אינו מגיב לבקשה תוך חודשיים. במקרה זה, אחד מבני הזוג מקבל את כל נכסי הנישואין, לרבות כל רכוש שאינו זוגי או חובות שנוצרו במהלך הנישואין, ואילו השני מקבל דמי מזונות עד שיתחתן בשנית או יתגרש שוב.

אופן קביעת חלוקת האופציות בין בני הזוג

תהליך קביעת הנכסים וחלוקת האופציות בגירושין הוא לרוב מסובך וארוך. לפני שכוללים את חלוקת האופציות בין בני הזוג בחלוקת הרכוש, יש לכמת ולהעריך את השווי הכספי שלהן. זאת ע"י התבססות על פרמטרים הנוגעים לערך המניה בשוק באותו הזמן, תנאי הסכם האופציות שקובע את תוקפן ואת מועד המימוש. במקרים מסוימים לא  קיים הסכם חלוקת אופציות ומניות בגירושין מוסדר ואז מדובר במתן אופציות סמויות, המקשה יותר על הערכת ערך האופציות וביצוע החלוקה.

מדוע חשוב להיעזר בעו"ד גירושין מומחה

בכדי להביא לחלוקה ראויה של הרכוש בין שני הצדדים, חשוב לערוך הערכה מדויקת של שווי הנכסים ולדאוג שהזכויות של כל צד ימולאו בהקשר זה. לכן חשוב לפנות לעו"ד מומחה לענייני גירושין בעל ניסיון בתחום. עורכי הדין שלנו בעלי ניסיון רב בתיקי גירושין ובניהול חלוקת אופציות ומניות בגירושין באופן האופטימלי ביותר. עורכי הדין יעבדו בשיתוף פעולה עם בעלי מצקוע מתאימים בכדי להעריך נכונה את שווי הנכסים ובכך לשמור על זכויותיכם. אז לייעוץ ללא התחייבות מלאו פרטים כאן