חלוקת מניות בין בני זוג

החלטתם להתחיל בתהליך גירושים? אתם בעלי מניות או אופציות בחברה?

תהליך גירושים כולל בתוכו נושאים כלכליים חשובים ביותר הן לעתיד האישי של כל אחד מבני הזוג והן לעתיד הכלכלי של הילדים המשותפים. חלוקת מניות בין בני זוג נדרשת כאשר לכל אחד, או לאחד מבני הזוג ישנם מניות אשר שקולות להכנסה עתידית, או אופציות בחברה בה הם עובדים עם אפשרות לממש את האופציות כל מספר שנים. נושא המניות דורש הן הבנה משפטית והן הבנה בנושא שוק ההון ולכן חשוב לפנות למשרד עורכי הדין הבקיא ב-2 הנושאים הללו לעומקם.

האם צריכה להיות דחלוקת מניות בגירושין?

החוק קובע כי על פי הלכת השיתוף של זוג נשוי, כל הכספים והנכסים שצברו נחשבים כרכוש משותף. מניות במובן זה יכולים להיחשב כזכויות להכנסה עתידית או לנכסים שניתן להעריך את השווי שלהם בזמן אמת. חלוקת מניות בגירושין שונה מחלוקה של בית, רכבים וכספים מכיוון שברוב המקרים רק אחד מבני הזוג ניהל את המניות או האופציות וצריך לקבוע את החלוקה בצורה המתאימה ביותר על מנת למנוע סכסוך מתמשך בין בני הזוג. ישנם זוגות המחליטים שצד אחד יקנה את המניות של הצד השני וימשיך לנהל את המניות באופן עצמאי גם בעתיד. ההחלטה צריכה אם כן להיות משותפת ומומלץ לעשות זאת בליווי מלא של משרד עורכי דין בתחום דיני המשפחה.

חלוקת מניות בחברות משפחתיות

נושא החלוקה יכול להיות מורכב יותר כאשר מדובר בחלוקת מניות בחברה משפחתית ויש צורך לבצע פעולות מקדימות כמו הערכת שווי של החברה על מנת להעריך את החלוקה הנכונה לבן או בת הזוג אשר אין להם קשר דם עם המשפחה המנהלת את החברה.

חלוקת מניות בין בני זוג בליווי משרד עו"ד

לקבלת ליווי משפטי לחלוקת מניות בין בני זוג, צרו קשר עם משרד עורכי דין חיה לזר נוטקין ותוכלו לקדם את תהליך הגירושין שלכם באמצעות גישור והגעה להסכם גירושין יעיל ומסודר. הסכם הגירושין בתהליך גישור עם עורך דין, יכלול גם התייחסות לנושא חלוקת המניות הנמצאות בבעלותכם. התקשרו למספר הטלפון המופיע בראש האתר ותוכלו לקבוע פגישה עם עורך דין של המשרד כבר לימים הקרובים.