הדין הוא, שכל אדם כשיר לביצוע פעולות משפטיות וכן כל אדם כשיר לחובות וזכויות. הדין האמור, קבוע בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962 (להלן: "חוק הכשרות"). החריג לברירת המחדל החוקית לכלל הכשרות המשפטית, בא לידי ביטוי במקרים שבהם כשרותו של אדם נשללת, בין אם מכוח חוק מסוים (למשל – כאשר מדובר בקטינים שלגביהם נקבע..

קרא עוד ←

הכלל הוא כי הסכמים צריך לקיים. אך מה הדין כאשר הסכם אינו צודק או נעשה תוך כדי כפייה או הטעיה? במקרים כאלו, קמה לצד הנפגע הזכות לעתור לביטול החוזה. כך גם באשר להסכמי ממון. במאמר שלהלן, נסביר מהו הסכם ממון ולאחר מכן נסביר האם ניתן לבטל אותו. נקדים ונציין כי התשובה חיובית, ניתן בנסיבות מיוחדות..

קרא עוד ←

לעיתים הצדדים מגיעים להסכם גירושין בכוחות עצמם ומבקשים מעו"ד לעלות על הכתב את ההסכמות. עורך דין שמתמחה בתחום דיני המשפחה יידע לשים זרקור על הרכיבים שבני הזוג שכחו להסדיר. כמו כן, לעיתים מה שהתחיל כ"מלחמת חורמה" בין בני הזוג בבית משפט יכול להגיע להסכם פשרה שנקרא "הסכם גירושין" כי הצדדים כבר הבשילו והבינו על מה הם..

קרא עוד ←

זכותו של כל אדם לשהות בביטחון מלא במקום מגוריו, מקום עבודתו ובכל מקום אשר אליו יפנה. לצערנו הזכות לביטחון מופרת לא פעם על ידי אדם או קבוצת אנשים שמאיימים או מנסים לפגוע באדם אחר. לכן, במקרים קיצוניים וחמורים, במיוחד כאשר מדובר בתא משפחתי, ניתן להוציא צו הרחקה כנגד הגורם המאיים. במאמר נלמד מהי משמעות צו..

קרא עוד ←

23 דצמבר 2016
דצמבר 23, 2016

איך מאשרים צוואה?

דצמבר 23, 2016 עורך דין גירושין - כל המאמרים, צוואות

אדם המצווה לפני מותו מה ייעשה ברכושו, מבצע אקט הנקרא בשפה המשפטית "צוואה". צוואה, מלשון "ציווי", היא מסמך משפטי שצריך לעמוד במספר תנאים, על מנת שניתן יהיה לממשו. מכאן, עולות השאלות: כיצד יש לערוך צוואה? כיצד מאשרים צוואה? על כך, במאמר שלהלן. מה ההבדל בין צוואה לירושה? בישראל, הדין המסדיר את ענייני הצוואות והירושות נקרא..

קרא עוד ←

פרידה של בני זוג עם ילדים מצריכה התעסקות עם היבטים כלכליים רבים שקשורים לפירוק התא המשפחתי, אך גם עם דבר הרבה יותר חשוב מכך – ההתנהלות היום יומית של ההורים עם הילדים. בסופו של דבר יש להחליט היכן יבלו הילדים את רוב שעות יומם בשבוע ולקבוע מי יהיה המשמורן. לשם כך אחת האפשרויות היא פשוט..

קרא עוד ←

05 אוקטובר 2016
אוקטובר 5, 2016

איך נכון להתגרש?

אוקטובר 5, 2016 הסכם גירושין, עורך דין גירושין - כל המאמרים

גירושין הם עסק מורכב, יקר ולעיתים, גם מסואב. אך עדיין, יש גירושין ויש גירושין. יש אנשים שמתארים כי הליך הגירושין שחוו היה יעיל, מהיר וראוי. מנגד, יש אנשים שמתארים כי הליך הגירושין שלהם נמשך מספר שנים והיה קשה, יקר מאוד ומתיש. אנו סבורים, שאפשר להתגרש בצורה נכונה, ראויה ויעילה. במאמר שלהלן, נציג 5 טיפים, כיצד..

קרא עוד ←

בתחום דיני המשפחה בישראל ישנן שתי ערכאות שיפוט: ערכאה אחת היא בית הדין הרבני, אשר סמכותו היא לדון בענייני נישואין וגירושין בין בני זוג יהודים ואשר נישאו (דהיינו ידועים בציבור אינם רלוונטים לבית דין זה), והערכאה השנייה היא בית המשפט לענייני משפחה, שסמכותו היא לדון בכל תחום דיני המשפחה, למעט ענייני נישואין וגירושין. ביניהם יש..

קרא עוד ←