נכסי קריירה ומוניטין

נכסי קריירה הם למעשה כ הנכסים שצבר בן הזוג במסגרת הקריירה שקובעים גם את רמת השתכרותו ושיפורה. נכסים אלו כוללים גם מוניטין עסקי, מוניטין אישי, תואר, רישיון מקצועי ודרגה. המוניטין האישי הינו המוניטין שבן הזוג השיג עם השנים. מוניטין זה נקבע עפ"י תכונותיו, כישוריו יחד עם מומחיותיו, ניסיונו והישגיו בתחום המקצועי. המוניטין העסקי הינו למעשה המוניטין של עסק בן הזוג. הוא נבנה על סמך מאפייניו ותכונותיו של העסק עצמו.

המקרים בהם יש לבצע חלוקת רכוש ונכסי קריירה ומוניטין

אחת מהסוגיות העיקריות במסגרת הליך הגירושין, הינה חלוקת הרכוש בין בני הזוג וכן בין השאר גם חלקות נכסי קריירה ומוניטין עסקי או אישי של בני הזוג. במידה ונערך הסכם ממון מוסדר שקובע את אופן חלוקת הנכסים אז המחלוקת בעניין חלוקת נכסי הקריירה ואיזון המשאבים תימנע. אך על פי רוב, בני זוג נוטים שלא לערוך הסכם זה ואז בעת הגירושין עליהם לבצע חלוקת רכוש שיויונית ונכונה וזאת עפ"י הקבוע בחוק יחסי ממון בין בני זוג.

כיצד מביאים לחלוקת נכסי קריירה בין בני זוג באופן הוגן

בכדי להגיע לאיזון נכסי הקריירה וחלוקת רכוש הוגנת, יחולק הרכוש על בסיס חלוקת הנכסים המוחשיים באופן בו בן הזוג התומך ייקבל נתח גדול יותר מבן הזוג בעל הקריירה המפותחת. שכן נכסי הקריירה בין בני הזוג נקבעים על סמך רמת ההשתכרות וההתקדמות המקצועית כך שמן הראוי שבעל הקריירה הפחות מפותחת ייזכה לקבל יותר מהרכוש המשותף. אומנם קיים קושי מסוים בקביעת הערך הכספי של נכסי הקריירה בין בני הזוג אך עו"ד לענייני משפחה יוכל לסייע באיזון נכסי הקריירה ולכלול אותם כראוי במסגרת הרכוש המשותף שיש לחלק.

סיוע משפטי מקצועי שיידאג שתקבלו את המגיע לכם

עורכי הדין שלנו מנוסים בייעוץ לזוגות העומדים בפני הליכי גירושין ובעלי ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים ונכונים במטרה להביא לחלוקת קריירה ואיזון משאבים הוגן בין הצדדים. עורכי הדין יידאגו כי בן הזוג בעל הקריירה הפחות מפותחת ייהנה מהתגמול המגיע לו על תמיכתו בבן הזוג שאיפשרה לבן זוג זה להגיע לנכסים שצבר. לקבלת מידע נוסף ספציפית למקרה שלכם השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות