סכסוכי משפחה וירושה

במקרים מסוימים, כשהנפטר אינו השאיר צוואה עלולים להיווצר סכסוכי משפחה וירושה בקשר להסדרי הירושה ולגבי הזכאות של כל אחד מהצדדים. החוק מסדיר בפירוט את סדר והיקף הירושה, אך למרות זאת, עלולות להיווצר מחלוקות. למשל כשאחד מהצדדים סבור כי צד אחר זכאי לחלק קטן יותר או כאשר אחד מהיורשים התמנה לאופטרופוס על המוריש ואחד מהקרובים עלול לטעון שהוא השתמש בכספי הנפטר בעודו בחיים או אף השתלט על ממונו.

התנגדות לצוואה מביאה להליך משפטי

כשקיימים סכסוכי ירושה בין אחים ואחד מהירושים מתנגד לסעיפי הירושה, יוכל המתנגד להגיש התנגדות מנומקת לרשם לענייני ירושה. לאחר הגשת ההתנגדות הטיפול יועבר לבית המשפט ע"י עורך דין סכסוכי ירושה. לרוב ההתנגדות מוגשת כשטוענים שכותב הצוואה אינו היה כשיר בעת כתיבתה או הופעל עליו לחץ וכשהצוואה זויפה. במצב בו לא הייתה צוואה ניתן להחיל את חוק הירושה על פיו נקבעת החלוקה. החוק אומר כי בן הזוג של הנפטר יוריש אותו, ילדיו של המוריש וילדיהם וכך עד להורי-הוריו וילדיהם כשאין למוריש בת זוג וילדים.

כיצד לפתור סכסוכי ירושה בין אחים מבלי להגיע להליך משפטי

כאשר ישנה מחלוקת בין היורשים, ניתן לפנות לבית המשפט בסיוע עורך דין לסכסוכי ירושה במטרה להשמיע את טענותיכם. בית המשפט הוא זה שיכריע את המחלוקת במקרה זה. לצד זאת ניתן לקיים הליך גישור ליישוב הסכסוך במסגרתו הצדדים ידונו במחלוקת וכל צד יציג את טענותיו מול המגשר. אם ההליך הצליח וכל הצדדים הסכימו לפתרון שהוצע להם ע"י המגשר, יהיה ניתן להגישו לבית המשפט לשם אישור וקבלת תוקף משפטי.

החשיבות בקבלת ייעוץ משפטי בסכסוכי משפחה וירושה

גם אם בחרתם בדרך של גישור, חשוב שתקבלו ייעוץ משפטי מקצועי מעו"ד במקביל. שכן הסכמות הצדדים הינן קריטיות ומחייבות את כל הצדדים. אם נקלעתם לסכסוך בתוך המשפחה באזור המרכז כדאי שתיעזרו בעורך דין סכסוכי ירושה בראשון לציון שיוביל אתכם בדרך הנכונה לפתרון וייצג אתכם נאמנה בהליכים המשפטיים. החברה שלנו מציעה לכם עורך דין לסכסוכי ירושה בראשון לציון ובכל אזור המרכז המתמחה בייצוג לקוחות בתיקי ירושה וסכסוכים משפחתיים תוך ייעוץ משפטי מקצועי ואמין. אז לשיחת ייעוץ השאירו פרטים כאן